Upravit stránku

Léčebné lázně Bohdaneč jsou specializované na léčbu pohybového aparátu s orientací na zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózu, vertebrogenní syndromy, Bechtěrevovu nemoc. Zajišťují léčbu dlouhodobých potíží, předoperačních i pooperačních stavů a poúrazovou rehabilitaci. Velmi dobrého jména dosáhly v oblasti rehabilitace totálních endoprotéz.

Příroda obdarovala Lázně Bohdaneč vlastními přírodními léčivými zdroji a to rozsáhlými ložisky slatiny nacházejícími se v nedalekém okolí a přírodní minerální vodou.

Charakter minerální vody je ryzí alkalická kyselka, která kromě zvýšeného obsahu mineralizace vyniká i vyšším obsahem fluoridových prvků, které se ve vodách vyskytují velmi vzácně.

Slatina (peloid) je podávána prostřednictvím unikátních zábalových van. Tento moderní způsob je pro klienty příjemnější i účinnější a slatina působí po celou dobu aplikace stejnoměrným teplem. K dokonalému kontaktu bolavého místa s léčebnou látkou dochází i díky technologii jemného mletí peloidu ve speciálních mlýncích. Vzhledem k působení slatiny přímo na postižená místa je tato metoda oproti klasickým slatinným koupelím nejen šetrnější, ale i hygieničtější. Dostupnější je tak i pro klienty s onemocněním oběhového systému.