Léčebné lázně Bohdaneč a.s.

Vážení klienti,

na základě doporučení Vašeho lékaře jste se rozhodli podstoupit operaci, při které Vám bude operována umělá kloubní náhrada (tzv. totální endoprotéza, zkráceně TEP), která má nadále zajistit stabilitu vašeho kloubu, zlepšit funkci Vaší končetiny a především odstranit bolest.

Pro dosažení optimálního funkčního stavu a prevence pozdějších komplikací je důležité ihned po operaci zahájit intenzivní řízenou lázeňskou léčebně rehabilitační péči s cílem co nejrychlejšího návratu do běžného života a to buď:

 • překladem z lůžka na lůžko – Časná lázeňská pooperační péče
 • následnou lázeňskou léčbou

Vaše pojišťovna za Vás hradí léčení, stravu a ubytování ve sjednaném rozsahu služeb. Vzhledem k tomu, že naše pooperační oddělení je vybaveno nad rámec služeb sjednaných se zdravotní pojišťovnou, vybírají se zde příplatky za ubytování. Příplatek uhradíte hotově či kartou na recepci

Překlad z lůžka na lůžko

Tento typ péče slouží pro rehabilitaci a regeneraci pro stavy po ortopedických operacích pro stavy s použitím kloubní náhrady – totální endoprotézy (indikace VII/99). Pacient je převezen z nemocnice rovnou do lázní, kde nastupuje léčebný program. Časná lázeňská pooperační rehabilitace navazuje na pobyt v nemocnici a zahajuje se překladem z lůžka na lůžko převážně mezi 7. až 10. dnem po operaci. Klienti jsou přednostně ubytováni ve speciálně upravených pooperačních pokojích (polohovací postele, madla, přizpůsobené WC, koupelna s madly, podsedáky).

 • Jedná se o komplexní lázeňskou léčebně rehabilitační péči
 • Klient je po dobu léčby v pracovní neschopnosti
 • Délka pobytu je 29 dní / 28 nocí
 • Nástup na pobyt je od 7.–10. dne po operaci, nejpozději je možné nastoupit do jednoho měsíce po operaci
 • Veškerou agendu spojenou s tímto překladem za vás vyřídí nemocnice s vaší zdravotní pojišťovnou a naším lázeňským zařízením
 • Ubytování v pavilonu Jubilejní

Ceník příplatků za ubytování časné pooperační lázeňské péče 

Pavilon / kategorie ubytování

Vedlejší sezóna 
(1. 1. – 31. 3., 1. 11.  – 31. 12. 2021)

Hlavní sezóna 
(1. 4. – 31. 10. 2021)
dvoulůžkový pokoj
osoba/noc
jednolůžkový pokoj
osoba/noc
dvoulůžkový pokoj
osoba/noc
jednolůžkový pokoj
osoba/noc
Jubilejní, Bílý / A150 Kč300 Kč200 Kč400 Kč
Veselý / A PLUS300 Kč350 Kč
Jubilejní / B0 Kč0 Kč

Ceny jsou uvedeny za 1 osobu / noc včetně DPH. 

V případě dotazů ohledně pooperační péče prosím kontaktuje naši telefonní linku 775 609 313.

Následná lázeňská léčba

Pokud pacient není „přeložen překladem z lůžka na lůžko“ přímo do lázní, je při nekomplikovaném průběhu operace brzy propuštěn z nemocnice do domácího ošetření a je mu nabídnuta následná lázeňská léčba (indikace VII/10, VII/11) –  komplexní lázeňská rehabilitační péče nebo příspěvková lázeňská rehabilitační péče.

V případě stavů po operaci nebo úrazu je nástup do 3 nebo 6 měsíců od data operace nebo úrazu, dle indikačního seznamu. V případě pooperačních komplikací do 6 nebo 12 měsíců od data operace nebo úrazu. Během této doby je nutno nastoupit do lázní dle volné ubytovací kapacity.

Vaše pojišťovna za Vás hradí léčení, stravu a ubytování ve sjednaném rozsahu služeb. V případě, že budou pokoje v kategorii hrazené zdravotní pojišťovnou obsazené, lázně nabídnou pacientovi ubytování na lůžku v pokoji vyšší kategorie za příplatek. Příplatek uhradíte hotově či kartou na recepci.

Ceník příplatků za ubytování komplexní lázeňské rehabilitační péče 

Pavilon / kategorie ubytování

Vedlejší sezóna 
(1. 1. – 31. 3., 1. 11.  – 31. 12. 2021) 

Hlavní sezóna 
(1. 4. – 31. 10. 2021)
dvoulůžkový pokoj
osoba/noc
jednolůžkový pokoj
osoba/noc
dvoulůžkový pokoj
osoba/noc
jednolůžkový pokoj
osoba/noc
Jubilejní, Bílý / A150 Kč250 Kč200 Kč350 Kč
Veselý / A PLUS300 Kč350 Kč
Jubilejní / B

Ceny jsou uvedeny za 1 osobu / noc včetně DPH. 

DŮVODY, PROČ SI VYBRAT LÉČEBNÉ LÁZNĚ BOHDANEČ

 Kvalitní pooperační léčebně rehabilitační péče:

 • zkušený tým lékařů a vyškolených fyzioterapeutů,
 • léčebně rehabilitační program na míru,
 • individuální a skupinová cvičení,
 • balneoterapie, termoterapie, elektroléčba a další léčebné procedury,
 • ošetřovatelská péče, stálá služba sester a lékařská pohotovost 24 hodin.

Vybavení pooperačních pokojů:

 • bezbariérový přístup,
 • zvýšené WC,
 • madla,
 • polohovací postele, klíny.

Temperovaná kolonáda propojující jednotlivé lázeňské pavilony:

 • zpříjemňuje a usnadňuje pohyb mezi nimi,
 • veškeré služby „suchou nohou“ pod jednou střechou.

POBYT

PAVILON JUBILEJNÍ

Pavilon Jubilejní je nedílnou součástí celého areálu. S ostatními pavilony je propojen krytou, v zimě temperovanou, kolonádou. V pavilonu se nachází recepce, ubytovací část, výtah, rozpis procedur, ambulance, lékařské ordinace, jídelny, léčebné procedury, tělocvična.

Pooperační oddělení při přímém překladu z nemocnice

Na pooperačním oddělení je 98 lůžek kategorie A. Klienti jsou ubytováni ve speciálně upravených pooperačních pokojích (polohovatelné postele, madla, přizpůsobené WC, koupelna s madly, podsedáky). Pokoje mají vlastní sprchu, WC, TV, telefon, internet a lednici.

Oddělení pro pozdější nástup po operaci

Dvoulůžkové pokoje kategorie A – moderně vybavené pokoje s koupelnou se sprchou, WC, TV, telefonem, internetem a lednicí.

PAVILON BÍLÝ

Nově zrekonstruovaný pavilon je umístěn na tichém a klidném místě s výhledem do zeleně lázeňského parku. Nabízí ubytování v jednolůžkových dvoulůžkových pokojích v kategorii A. Pokoje jsou vybavené sprchou, WC, TV, telefonem, internetem a lednicí. Postele jsou oddělené. V pavilonu se nachází ubytovací část (výtah), rehabilitace, whirlpool, sauna a parní kabina. Pavilon je propojen s ostatními budovami krytou, v zimě temperovanou, kolonádou.

ZÁKLADNÍ INFORMACE PRO KLIENTY

Co si vzít s sebou do lázní:

 • občanský průkaz,
 • kartičku zdravotní pojišťovny,
 • propouštěcí zprávu z nemocnice,
 • neschopenku (v případě pracovní neschopnosti),
 • užívané léky v originálním balení (včetně léků na spaní) a jejich kompletní seznam. Lázeňská ambulance může poskytnout léky pouze v případě akutního onemocnění,
 • pokud používáte Warfarin nebo jiná antikoagulancia, vezměte s sebou platný průkaz s poslední hodnotou INR. Antikolagulační léčba je zajištěna pouze u přímého překladu klienta z nemocnice,
 • průkaz diabetika a glukometr, pokud jej vlastníte,
 • zdravotní pomůcky, které používáte,
 • roušky (1 ks / 1 den pobytu),
 • plavky, ručník do bazénu, bazénovou obuv, župan, přezůvky a sportovní oděv.

Stravování

Stravování je podáváno formou plné penze. V den příjezdu začínáte obědem, v den odjezdu končíte snídaní.

Ubytování

Pokoj bude pro Vás připraven v den příjezdu od 12:00 hodin, v den odjezdu prosíme odevzdat klíče od pokoje na recepci lázeňského domu do 10:00 hodin.

Parkování

Při příjezdu autem mají hosté k dispozici pro krátkodobé stání parkoviště před lázeňským komplexem, které je možné využít pouze pro vyložení zavazadel (za poplatek dle ceníku městského úřadu).

Pro ubytované klienty je k dispozici placené nehlídané monitorované parkoviště za pavilonem Jubilejní. Parkovné se hradí při příjmu na recepci a cena je 50 Kč/den. V případě dlouhodobého parkování je klientovi vydána parkovací karta oproti vratné záloze 200 Kč.

Doprava MHD

Z vlakového i autobusového nádraží je z města Pardubic stálé spojení trolejbusem č. 3.

Důležitá upozornění

Pokud změníte před nástupem do lázní zdravotní pojišťovnu, jste povinen/a předložit písemné potvrzení, že za Vás tato pojišťovna léčebný pobyt uhradí.

Před nástupem na lázeňskou léčbu si prosím, domluvte s Vašimi blízkými heslo, pomocí kterého se budou moci informovat (např. telefonicky) o Vašem zdravotním stavu. Následně nám při nástupu heslo sdělte, abychom jej poznamenali do Vaší zdravotní dokumentace. Osobám bez prokázání se heslem nemůžeme sdělovat žádné informace týkající se Vaší léčby.

Ve všech pokojích i prostorách lázeňských pavilonů je k dispozici bezplatný bezdrátový internet (WiFi). Kvalitu a rychlost připojení negarantujeme.

Zvýšenou pozornost věnujte Konceptu Léčebných lázní Bohdaneč (bezpečnostně preventivním opatřením) a Všeobecně obchodním podmínkám, které naleznete na webu www.llb.cz.

Jsme nekuřácké lázně a platí zde přísný zákaz kouření. Porušení zákazu kouření je sankcionováno smluvní pokutou ve výši 2 000 Kč a bude i důvodem k okamžitému ukončení lázeňského pobytu bez náhrady.


VOLNÝ ČAS

Ve volných chvílích můžete navštívit zajímavý kulturní a vzdělávací program, který lázně pro své hosty připravují, zasportovat si, zaplavat si ve vyhřívaném bazénu, projet se po okolí na kole nebo si zahrát ping pong, pétanque, ruské kuželky, zahradní šachy, badminton, soft tenis a společenské hry či případně jen tak posedět v některé z kavárniček. V areálu lázní sídlí Lázeňská kavárna a prodejna lahůdek.

Lázeňský park

V areálu lázní se rozkládá rozlehlý rekreační park s udržovanými cestami a odpočinkovými zónami. Parkem protéká Rajský potok a najdete zde rozmanité formy a druhy flory, z nichž jsou některé cizokrajné a výjimkou nejsou ani velikáni starší osmdesáti let. Zadní část parku přechází v les a ústí do volné přírody. K rekreaci vybízející park zahrnuje i chráněnou architektonickou památku, pavilon postavený v kubistickém slohu dle návrhu světově uznávaného architekta Josefa Gočára. Od svého otevření roku 1913 nese jméno svého autora a je využíván dodnes.

Jste-li vyznavači pěší turistiky, rádi Vám zapůjčíme hole na Nordic Walking, případně se můžete připojit k naší pravidelné vycházce se zkušeným fyzioterapeutem.

Tipy na výlety po okolí

Nedaleko lázní leží krajské město Pardubice, kam se pohodlně dostanete přímo od lázní trolejbusem. Ve městě si můžete prohlédnout historické centrum a zámek, ve kterém se nachází muzeum, nebo se projet výletní lodí Arnošt z Pardubic po Labi. Pro svoji polohu v Polabské nížině jsou lázně ideální pro cyklisty. V blízkosti lázní se nachází několik golfových hřišť, písníky vhodné ke koupání i rybníky k rybaření. Pravidelně organizujeme historickou prohlídku lázní, vycházky po Gočárově okruhu a výlety po blízkém okolí (hrad Kunětická hora, zámky Kačina, Opočno, Častolovice, Doudleby, Choltice, Slatiňany, hřebčín Kladruby, dostihové závodiště v Pardubicích atd.).