Léčebné lázně Bohdaneč a.s.

Elektroléčba patří k fyzikální terapii, při které je využíván léčebný účinek různých forem elektrické energie. Elektroléčba v převážné míře využívá své analgetické účinky, často zlepšuje krevní cirkulaci a výživu tkání, tlumí zánětlivou aktivitu a usnadňuje tak pohybové funkce. Princip elektroléčby spočívá ve stimulaci nervu a svalu střídavým  elektrickým proudem různé frekvence a průběhu. Systém je vhodný pro podpůrnou fyzikální léčbu různých neurologických, ortopedických, interních a jiných onemocnění provázených bolestí a zvýšeným nebo sníženým svalovým napětím. Elektroléčba využívá působení nízko, středně a vysokofrekvenčního proudu na lidský organismus a je vhodným doplňkem ostatních fyzioterapeutických postupů. Druh elektroléčby určuje lékař.

Vysokovýkonný laser

Revoluční laserová technologie zaručuje účinnou stimulaci tkání a receptorů bolesti až do hloubky 12 cm.

Magnetoterapie

Magnetoterapie urychluje hojení, uvolňuje svalové spasmy, zlepšuje prokrvení a má výrazný protizánětlivý a protibolestivý účinek.

TENS

Transkutánní elektrická elektroneurostimulace spočívá na principu, že vedení bolestivých vzruchů a vnímání bolesti je možné zmírnit až potlačit drážděním nervů na různých úrovních nervového systému. 

Interferenční proudy

Interferenční proudy mají silné analgetické účinky. Působí proti bolesti, lépe prokrvují ošetřovanou oblast a tak se postupně zlepšují metabolické vlastnosti tkáně.

Diadynamik

Léčba spočívá ve využití smíšených proudů prostřednictvím elektrody přiložené přes namočenou roušku na postižené místo, jehož intenzita se volí podle subjektivní snášenlivosti pacienta. Má převážně protibolestivý a prokrvující efekt.

Galvanizace

Elektroléčba zvaná Galvanizace využívá stejnosměrný proud a speciální ochranné a léčebné roztoky. Procedura zlepšuje prokrvení a ovlivňuje nervové dráždivosti.

Träbertovy proudy

Pomocí elektrod se přes navlhčenou roušku aplikují pulsní proudy o nízké frekvenci. Metoda pomáhá k mírnění nervových a svalových bolestí a při chronických bolestech páteře. 

Kombinovaná elektroléčba

Pomocí elektrod se přes navlhčenou roušku aplikují pulsní proudy o nízké frekvenci. Metoda pomáhá k mírnění nervových a svalových bolestí a při chronických bolestech páteře. 

Ultrazvuk

Ultrazvuk zlepšuje prokrvení, snižuje bolestivost a zmírňuje otoky, spasmy, prohřívá tkáně, rozpouští hematomy.