Léčebné lázně Bohdaneč a.s.

Již v antice byla voda využívána jako léčebný prostředek a to například v podobě koupele, pitné kúry nebo parní lázně. Vzhledem k mnoha typům vodoléčebných procedur vždy záleží na konkrétních potřebách a požadovaných výsledcích. Pokud zvolíme vhodný typ vodoléčby je možné působit téměř na všechny systémy v lidském těle a pozitivně ovlivnit jejich funkci. V našich lázních využíváme léčebného efektu přírodní minerální vody (balneoterapie), kterou čerpáme z vlastního hlubinného vrtu Nová Panenka, který vyniká kromě zvýšeného obsahu mineralizace také vyšším obsahem vzácně se vyskytujících fluoridových prvků.

Přísadová koupel bylinná

Koupel pomáhá při onemocnění pohybového aparátu, bolestí kloubů, odstraňuje pocit únavy a zbavuje stresu.

Přísadová koupel sirná

Koupel zvyšuje odolnost kůže, má výrazný dezinfekční účinek a provádí se v přírodní minerální vodě o teplotě 37 °C s přísadou Solfatanu.

Uhličitá koupel

Jedná se o vodoléčebnou proceduru, která se provádí ve speciální nerezové vaně, která se plní studenou minerální vodou s vysokou koncentrací oxidu uhličitého.

Perličková koupel

Koupel je vhodná u onemocnění pohybového aparátu, bolestí kloubů, odstraňuje pocitu únavy a přispívá k psychické relaxaci.

Vířivá koupel celotělová

Účinek této koupele je regenerační, zbavuje stresu, vede k příjemné a pohodové atmosféře. Probíhá v přírodní minerální vodě o teplotě 37 °C s výrazným mechanickým účinkem.

Vířivá koupel na horní/dolní končetiny

Vířivá koupel uvolňuje, osvěžuje, pomáhá odstraňovat únavu, umožňuje předcházet bolestem svalů a kloubů, má příznivé účinky na pleť a podporuje látkovou výměnu. 

Střídavá končetinová koupel

Metoda přešlapování střídavě v teplé a studené vodě působí jako cévní gymnastika. Pomáhá k povzbuzení cirkulace, při poruchách prokrvení dolních končetin i na začínající křečové žíly.

Podvodní masáž

Po podvodní masáži se vám dostaví příjemný pocit uvolnění a mírné únavy. Terapeut provádí masáž končetin a trupu proudem vody.