Léčebné lázně Bohdaneč

POHYBOVÉ TERAPIE

V našich lázních pro vás připravujeme rehabilitaci a cvičení pod dohledem zkušených terapeutů. Lékař klientovi na základě vyšetření určí tělesnou výchovu ve velké nebo malé skupině či zcela individuální. Pro správné držení těla nabízíme speciální cvičební techniky jako cvičení na velkých míčích, nebo metodu Brunkow a od chronických bolestí pohybového aparátu vám pomůže například speciální závěsný rehabilitační systém Redcord, který využíváme převážně pro poúrazové, pooperační stavy, ale i u chronického onemocnění kloubů. Při rehabilitaci je využíváno základních, moderních a různých rehabilitačních technik. Individuálním přístupem se zaměřujeme na konkrétní problém klienta s ohledem na jeho zdravotní stav a indikaci.

Skupinová rehabilitace - malá skupina

Léčebná tělesná výchova pod vedením zkušeného fyzioterapeuta přispívá k posílení oslabených svalů, zlepšení rozsahu pohybu, koordinace pohybu a celkové kondice. 

Cena: 180 Kč/30 min.

Skupinová rehabilitace - velká skupina

Jedná se o kondiční cvičení, které je zaměřeno na konkrétní postižení klientů. Provádí jej zkušený fyzioterapeut v obvykle pomalém tempu. 

Cena: 120 Kč/30 min.

Léčebná tělesná výchova Brunkow

Brunkow je speciální cvičební metoda, která klade důraz na správné postavení končetin. 

Cena: 200 Kč/45 min.

Rehabilitace polohování/posilování

V rámci malé skupiny se provádí v rámci rehabilitace nejen cvičení, ale také protahování. 

Cena: 180 Kč/30 min.

Cvičení na velkých míčích a výuka správného držení těla

Cílem cvičení, které je určeno fyzicky zdatnějším, je správné držení těla, posílení a protažení svalů.

Cena: 200 Kč/45 min.

Skupinová rehabilitace v bazénu

Rehabilitační cvičení ve vodě přispívá k uposílení svalů, uvolnění kloubů, zlepšení rozsahu pohybu, koordinaci pohybu a k celkové kondici.

Cena: 180 Kč/30 min.

Individuální rehabilitace

Individuální rehabilitace posiluje oslabené svaly, zlepšuje koordinaci pohybu a přispívá k celkové kondici. Zároveň pomáhá odstranit špatný pohybový návyk.

Cena: 800 Kč/30 min.

Redcord diagnostika a individuální terapie

Speciální metoda ulevuje od chronické bolesti pohybového aparátu, v případě poúrazových stavech, při jednostranném přetěžování poloviny těla a další.

Cvičení: 900 Kč/30 min.
Diagnostika: 1 400 Kč/60 min.

Motodlaha

Tato procedura se používá při pasivní pohybové léčbě. Výrazně urychluje terapii, obnovuje pohyblivost kloubů a zamezuje komplikacím způsobených imobilizací.

Cena pro rok 2023: 240 Kč/20 min.
Cena pro rok 2024: 250 Kč/20 min.