Léčebné lázně Bohdaneč a.s.

Masáž je nejstarší formou terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Odměňte své tělo a vyberte si ze široké palety zdravotních či relaxačních masáží tu pravou, která nejlépe sedne vašim potřebám. Rezervujte si čas na dokonalé uvolnění, odpočinek a regeneraci.

 

KLASICKÁ MASÁŽ částečná/celková

Klasická masáž se doporučuje zejména při onemocnění pohybového aparátu (např. k utišení bolesti). Je také vhodným doplňkem léčby pokud je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury nebo připravit klienta na léčebný tělocvik.

Wellness masáž se nejčastěji využívá při onemocnění pohybového aparátu a pomáhá uvolnit ztuhlé svalstvo. Zároveň odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu.

AMMA MASÁŽ

Masáž si klade za cíl posílit životní energii v těle, zejména odblokováním energie v meridiánech – energetických kanálech, které procházejí tělem. Je spojením východní filosofie a moderními požadavky na rychlou regeneraci člověka. 

SUCHÁ MASÁŽNÍ VANA HYDROJET

Masáž na speciálním vyhřívaném „vodním lůžku“, kdy přes tenkou membránu dochází k masírování buď celého těla či pouze beder, šíje, nohou proudem vody. Nosnost suché masážní vany je do 110 kg.

AROMAMASÁŽ částečná/celková

Masáž má díky působení vůní kvalitních éterických olejům znásobené účinky a přispívá i k léčbě duševních obtíží. Vybrat si můžete vůni, která vám je příjemná nebo se můžete poradit s masérem.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY částečná/celková

Masáže horkými lávovými kameny pocházející z Havajských ostrovů spočívají v použití speciálních technik v kombinaci s nahřátými lávovými kameny. 

HAVAJSKÁ MASÁŽ částečná/celková

Základy havajské masáže LOMI LOMI (neboli milující či laskavé ruce) spočívají v použití speciálních technik, které mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ částečná/celková

Lymfatická masáž je velmi jemná a relaxační procedura. Masérka se při částečné masáži věnuje partiím po dohodě s klientem (obličej, krk, dekolt, nohy, ruce) a při celkové celému tělu.

LYMFOVEN

Pomáhá vytvářet vyvážený stav proudění mezi krevním a lymfatickým systémem

MEDOVÁ MASÁŽ

Při medové masáži, která pobíhá specifickými hmaty (pumpováním, rolováním atd.), dochází k detoxikaci organismu. Jsou vysávány toxické látky, které se ukládají hluboko v tělesných tkáních kolem páteře po celou dobu našeho života a přesouvají se na povrch pokožky. 

ČOKOLÁDOVÁ MASÁŽ

Čistá čokolády, která obsahuje přírodní antioxidanty, vitamíny, minerály, aminokyseliny a kakaové máslo přispívá k omlazení pokožky, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlých svalů.

THAJSKÁ MASÁŽ

Thajskou masáž, která je metodikou práce s tělem spojující prvky akupresury a jógy, ocení každý, kdo potřebuje uvolnění, relaxaci a zbavení se každodenního stresu. Při masáži používá masér svá chodidla, paty, kolena, lokty a dlaně.

SHIATSU

Jedná se o prastarou japonskou léčebnou metodu a terapii zahrnující akupresuru, masážní hmaty, měkké techniky, mobilizace, trakce, reflexní terapii a relaxační techniky. Provádí se přes oblečení pomocí palců, prstů, loktů a kolen.

BAMBUSOVÁ MASÁŽ

Bambusová masáž se stala skvostem asijského masérského umění. Bambus je od pradávna symbolem věčné mládí, životní energie, dlouhověkosti, sexuality, pevnosti a síly. Při masáži se využívají nahřívané bambusové tyče.

BREUSSOVA MASÁŽ

Tato masáž se využívá na veškeré problémy páteře, jako jsou bolesti meziobratlových plotének, které je možné pomocí této metody poměrně lehce, bez rizika a s vysokou pravděpodobností vyléčit.

MASÁŽ BYLINNÝMI MĚŠCI

Masáž bylinnými měšci vychází z prastaré tradice východoasijského umění masáží. Měšce ze směsi pečlivě vybraných bylin nahřáté v páře uvolňují léčivé látky a ty se vstřebávají do organismu.

BAŇKOVÁNÍ

Baňkování je procedura, která uvolňuje od bolesti, dochází při ní k očištění organismu a celkové úlevě ztuhlých svalů. Spočívá v přikládání speciálních plastových nádobek na pokožku, ve kterých se tvoří podtlak.

TOKORIKI - MASÁŽ HORKÝMI MUŠLEMI

Luxusní exotické ošetření těla horkými mušlemi, které pochází z ostrovů Fidži má regenerační účinek na pokožku a zároveň velký relaxační dopad na tělo a mysl.

TROPICKÁ MASÁŽ RUKOU A ZÁBAL RUKOU

Luxusní procedura ze série rituálů Pacifika pochází z ostrovů Fiji a navrací pokožce rukou mladistvý vzhled. Je vhodná pro unavené, vysušené a povadlé ruce.

INDICKÁ MASÁŽ HLAVY

Indická masáž hlavy vychází ze starého ajurvédského učení o harmonii těla, duše a vesmíru. Jedná se o jemné, léčivé ošetření hlavy, krku a horní části paží a praktikuje se na partiích, které jsou důležitými energetickými centry.

SEDATIVNÍ MASÁŽ OBLIČEJE

Správně provedená masáž obličeje dokáže nahradit masáž celého těla. Je klidovou procedurou probíhající při tlumeném osvětlení a relaxační hudbě. Masér působí na reflexní body na hlavě, v obličeji a ve vlasech klienta.

REFLEXOLOGIE PLOSKY NOHOU

Masáž plosky nohou dokáže zlepšit činnost vnitřních orgánů a rozproudí energii v těle. Navozuje hluboké psychické i fyzické uvolnění, posiluje nervovou soustavu a napomáhá redukovat stres.