Léčebné lázně Bohdaneč

TERMOTERAPIE

Termoterapie je léčebná metoda, při níž se využívá lokálního působení tepla nebo chladu, které způsobuje rozšíření cév v místě působení a díky tomu dochází ke zvýšení prokrvení a celkovému uvolnění. Dochází také ke zrychlení metabolismu, z těla odcházejí toxické látky, čímž se zvyšuje celková odolnost organismu. Teplo či chlad poskytuje uvolnění bolestivých spasmů, kloubních blokád, často se využívá při léčbě revmatismu, degenerativních artróz, pomáhá zmírňovat bolesti, pozitivně ovlivňuje břišní koliky i záněty obličejových dutin.

Slatinný zábal v zábalové vaně

Procedura je vhodná především pro klienty s revmatoidním onemocněním, bolestmi zad a kloubů. Objednání je nutné konzultovat s lékařem z důvodu možných kontraindikací.

Cena: 750 Kč/40 min. (20 min. zábal v zábalové vaně + 20 min. suchý zábal)

Kondukční termoterapie

Kondukční termoterapie se provádí na andulačním lehátku, jehož účinky kombinací infračerveného hloubkového tepla a mechanických vibrací pomáhají ke ztišení bolesti, uvolnění těla a odbourání stresu. 

Cena: 350 Kč/20 min. + 10 min. odpočinek na lehátku
Procedura bez lékařské konzultace 

Parafín

Použití parafínu je jednou z forem pozitivní termoterapie, tedy léčby teplem. Aplikuje se ve formě parafínové lázně na ruce a předloktí ponořením do speciální nádoby s rozehřátým parafínem. Teplota parafínu je 56 °C. 

Cena: 180 Kč/10 min. 

Lokální aplikace kryoterapie

Ochlazením dochází k omezení rychlosti vedení nervového vzruchu a pacient proto pociťuje jistou úlevu od bolesti poraněného aparátu. Během terapie dochází jak k regeneraci, tak ke zvýšení tolerance fyzické zátěže a všeobecnému zvýšení výkonnosti organismu jako celku. 

Cena pro rok 2023: 240 Kč/5 min.
Cena pro rok 2024: 250 Kč/5 min.

Teploobklad

Teploobklady prokrvují a zahřívají postižené místo a tím ulevují od bolesti kloubu nebo páteře. Při proceduře se používá zatavená rašelina do gumového sáčku zahřátá na 56 °C. 

Cena: 180 Kč/15 min. 

Nácvik mobility rukou ve slatině

Tato procedura slouží k uvolnění přetížených drobných kloubů ručních a zápěstí, zlepšuje prokrvení měkkých tkání a tím pádem dochází ke zlepšení jemné motoriky ruky.

Cena: 400 Kč/30 min. (z toho 15 min. suchý zábal)
Procedura bez lékařské konzultace