Léčebné lázně Bohdaneč

VODOLÉČBA

Již v antice byla voda využívána jako léčebný prostředek a to například v podobě koupele, pitné kúry nebo parní lázně. Vzhledem k mnoha typům vodoléčebných procedur vždy záleží na konkrétních potřebách a požadovaných výsledcích. Pokud zvolíme vhodný typ vodoléčby je možné působit téměř na všechny systémy v lidském těle a pozitivně ovlivnit jejich funkci. V našich lázních využíváme léčebného efektu přírodní minerální vody (balneoterapie), kterou čerpáme z vlastního hlubinného vrtu Nová Panenka, který vyniká kromě zvýšeného obsahu mineralizace také vyšším obsahem vzácně se vyskytujících fluoridových prvků.

Přísadová koupel bylinná

Koupel pomáhá při onemocnění pohybového aparátu, bolestí kloubů, odstraňuje pocit únavy a zbavuje stresu.

Cena: 400 Kč/15 min. koupel+ 15 min. suchý zábal

Přísadová koupel sirná

Koupel zvyšuje odolnost kůže, má výrazný dezinfekční účinek a provádí se v přírodní minerální vodě o teplotě 37 °C s přísadou Solfatanu.

Cena: 400 Kč/15 min. koupel+ 15 min. suchý zábal

Uhličitá koupel

Jedná se o vodoléčebnou proceduru, která se provádí ve speciální nerezové vaně, která se plní studenou minerální vodou s vysokou koncentrací oxidu uhličitého.

Cena: 400 Kč/15 min. koupel+ 15 min. suchý zábal

Perličková koupel

Koupel je vhodná u onemocnění pohybového aparátu, bolestí kloubů, odstraňuje pocitu únavy a přispívá k psychické relaxaci.

Cena: 350 Kč/15 min. koupel+ 15 min. suchý zábal

Vířivá koupel celotělová

Účinek této koupele je regenerační, zbavuje stresu, vede k příjemné a pohodové atmosféře. Probíhá v přírodní minerální vodě o teplotě 37 °C s výrazným mechanickým účinkem.

Cena: 350 Kč/15 min. koupel+ 15 min. suchý zábal

Vířivá koupel na horní/dolní končetiny

Vířivá koupel uvolňuje, osvěžuje, pomáhá odstraňovat únavu, umožňuje předcházet bolestem svalů a kloubů, má příznivé účinky na pleť a podporuje látkovou výměnu. 

Cena: 240 Kč/15 min. horní končetiny
Cena: 240 Kč/15 min. dolní končetiny

Střídavá končetinová koupel

Metoda přešlapování střídavě v teplé a studené vodě působí jako cévní gymnastika. Pomáhá k povzbuzení cirkulace, při poruchách prokrvení dolních končetin i na začínající křečové žíly.

Cena: 240 Kč/15 min.

Podvodní masáž

Po podvodní masáži se vám dostaví příjemný pocit uvolnění a mírné únavy. Terapeut provádí masáž končetin a trupu proudem vody. 

Cena: 450 Kč/15 min.
Procedura bez lékařské konzultace