Upravit stránku

Termoterapie je léčebná metoda, při níž se využívá lokálního působení tepla nebo chladu, které způsobuje rozšíření cév v místě působení a díky tomu dochází ke zvýšení prokrvení a celkovému uvolnění. Dochází také ke zrychlení metabolismu, z těla odcházejí toxické látky, čímž se zvyšuje celková odolnost organismu. Teplo či chlad poskytuje uvolnění bolestivých spasmů, kloubních blokád, často se využívá při léčbě revmatismu, degenerativních artróz, pomáhá zmírňovat bolesti, pozitivně ovlivňuje břišní koliky i záněty obličejových dutin.

Slatina v zábalové vaně

SLATINNÝ ZÁBAL V ZÁBALOVÉ VANĚ

Procedura je vhodná především pro klienty s revmatoidním onemocněním, bolestmi zad a kloubů. Objednání je nutné konzultovat s lékařem z důvodu možných kontraindikací.

  • Cena: 650 Kč/40 min. (20 min. zábal v zábalové vaně + 20 min. suchý zábal)

KONDUKČNÍ TERMOTERAPIE

Kondukční termoterapie se provádí na andulačním lehátku, jehož účinky kombinací infračerveného hloubkového tepla a mechanických vibrací pomáhají ke ztišení bolesti, uvolnění těla a odbourání stresu.

  • Cena: 300 Kč/20 min. + 10 min. odpočinek na lehátku
  • Procedura bez lékařské konzultace

PARAFÍN

Zábal s parafínem zmírňuje bolest a uvolňuje svalové napětí. Procedura se doporučuje při bolestivosti drobných kloubů na podkladě artrózy nebo přetížení.

  • Cena: 150 Kč/10 min. 

Slatina v zábalové vaně

LOKÁLNÍ APLIKACE KRYOTERAPIE

Ochlazením dochází k omezení rychlosti vedení nervového vzruchu a pacient proto pociťuje jistou úlevu od bolesti poraněného aparátu. Během terapie dochází jak k regeneraci, tak ke zvýšení tolerance fyzické zátěže a všeobecnému zvýšení výkonnosti organismu jako celku.

  • Cena: 200 Kč/5 min. 

Slatina v zábalové vaně

TEPLOOBKLAD

Teploobklady prokrvují a zahřívají postižené místo a tím ulevují od bolesti kloubu nebo páteře. Při proceduře se používá zatavená rašelina do gumového sáčku zahřátá na 56 °C.

  • Cena: 150 Kč/15 min.

RAŠELINOVÝ OBKLAD

Jednorázový rašelinový zábal se skládá z balneologické rašeliny naplněné mezi propustnou a nepropustnou fólií. Působení rašeliny spočívá v termofyzikálních a biochemických účincích.

  • Cena: 270 Kč/15 min.
  • Procedura bez lékařské konzultace

NÁCVIK MOBILITY RUKOU VE SLATINĚ

Tato procedura slouží k uvolnění přetížených drobných kloubů ručních a zápěstí, zlepšuje prokrvení měkkých tkání a tím pádem dochází ke zlepšení jemné motoriky ruky.  Ruce jsou ponořené ve vaničkách se směsí slatiny (přírodní léčivý zdroj) ohřáté na 39 - 41°C . Pacient v ní cvičí sestavu patnácti cviků ruky a zápěstí, které má před sebou popsané na tabuli. Aktivní fáze procedury trvá patnáct minut. Následuje omytí rukou a patnáct minut relaxace v zábalu.

  • Cena: 350 Kč/30 min. (z toho 15 min. suchý zábal)