Léčebné lázně Bohdaneč a.s.

S ohledem na bezpečnostně-preventivní opatření přijaté Léčebnými lázněmi Bohdaneč a.s. na ochranu klientů a zaměstnanců před koronavirem je solná jeskyně pro veřejnost do odvolání UZAVŘENA.

Otevírací doba pondělí – neděle

Dopolende09:00 – 12:00 hod.
Odpoledne13:00 – 20:00 hod.
(začátek poslední procedury je v 19 hod.)

KORÉ - solná jeskyně

Pobyt v solné jeskyni je originální, účinnou a čistě přírodní metodou zvanou haloterapie. Tato metoda má svůj původ již ve starém Řecku ( „halos“ znamená v řečtině „sůl“). Pobyt v jeskyni pozitivně působí na široké spektrum zdravotních problémů. Účinky haloterapie, neboli léčby solí, jsou prospěšné především při onemocnění dýchacích cest, trávícího traktu, kožních onemocněních. Stejně blahodárný efekt byl ale zjištěn i při neurózách a psychickém stresu, vyčerpanosti a depresích. V KORÉ solné jeskyni panuje unikátní a nenapodobitelné klima vytvořené působením velkého množství soli. Vzduch v jeskyni je nasycený ionty jódu, vápníku, hořčíku, sodíku, brómu, selenu a dalšími stopovými prvky, které tvoří důležitou složku pro správnou činnost lidského organismu. Pro co největší efekt se doporučuje zopakovat    45 minutový pobyt minimálně dvakrát až třikrát do týdne.

Na proceduru přichází klient oblečen v pohodlném oblečení. Po krátké chůzi po hrubé soli usedá klient do relaxačního lehátka, kde odpočívá za působení „mořského klimatu“ a příjemného zvuku hudby a hry světel.

Cena: 140 Kč/dospělí