Upravit stránku

Vyzkoušejte vyhlášené lázeňské procedury v Léčebných lázních Bohdaneč. Na výběr jich máte celou řadu, od těch klasických až po poslední trendy lázeňské terapie. V každém případě na vás čeká nevšední zážitek, dokonalá úleva a očista mysli. Léčebné i relaxační procedury si můžete dopřát samostatně, v balíčcích procedur nebo jako součást vícedenního wellness pobytu či léčebného pobytu. V Léčebných lázních Bohdaneč načerpáte energii na mnoho dní dopředu! 

Hledáte-li časově nenáročný a současně komplexní způsob relaxace, na který vám bude stačit pár hodin, odpoledne, nebo budete-li chtít rovnou celý den, můžete své malé lázně prožít v našem nově otevřeném specializovaném pracovišti MEDICAL WELLNESS CLINIC, prvním svého druhu v českém lázeňském prostředí. Koncept Medical wellness zahrnuje tradiční a alternativní medicínu, estetickou medicínu a terapie pod dohledem lékaře. Klinika se nachází přímo v areálu Léčebných lázní Bohdaneč, v pavilonu Veselý.

  Přírodní léčivé zdroje

  Slatina

  Přírodním léčivým zdrojem užívaným v Léčebných lázních Bohdaneč je slatina. Je to jeden z druhů peloidů. Jde o jemnozrnné látky, které vznikaly přírodními biologickými a geologickými pochody. Peloidy dělíme na dvě skupiny: humolity (rašeliny, slatiny a slatinné zeminy) a bahna. V bahnech převládají minerální látky. Humolity se liší druhem organických látek, ze kterých vznikly. Zatímco u rašelin je hlavním výchozím materiálem rašeliník, suchopýr a rašelinné houby, slatiny vznikly z rostlinných zbytků rákosu, orobince a ostřice. 

  Rozsáhlá ložiska slatiny leží v těsné blízkosti lázní a jejich stáří se odhaduje až na 12 000 let (období würmu). Natěžená slatina se rozemele na malé částečky, smíchá s vodou na správnou hustotu a ohřívá na teplotu 39–42 °C. Aplikuje se ve formě slatinných zábalů ve speciálních zábalových vanách (teplá vodní lůžka), které zajišťují konstantní teplotu slatiny po celou dobu procedury. Slatinné zábaly jsou šetrnější ke kardiovaskulárnímu systému než klasické slatinné koupele, protože při nich na tělo nepůsobí hydrostatický tlak peloidní koupelové směsi. Vlastnosti slatiny získávané z ložisek nedaleko Lázní Bohdaneč se velmi účinně projevují zejména při léčbě onemocnění pohybového ústrojí. 

  Minerální voda

  Dalším přírodním léčivým zdrojem v Léčebných lázních Bohdaneč je přírodní minerální voda, kterou čerpáme z hlubinného vrtu Nová Panenka, jenž vyniká kromě zvýšeného obsahu mineralizace také vyšším obsahem vzácně se vyskytujících fluoridových prvků. Vrt byl přímo v areálu lázní vyhlouben v letech 1967–1968. Léčivé síly této přírodní minerální vody je využíváno hlavně při vodoléčbě a v krytém bazénu při cvičení a plavání. Koupele jsou vhodné při srdečních a cévních onemocněních, při onemocněních pohybového aparátu, bolestech kloubů i dalších obtížích.