Léčebné lázně Bohdaneč

+420 466 860 860  |  obchod@llb.cz

Kultura a volný čas

Ve volných chvílích můžete navštívit zajímavý kulturní a vzdělávací program, který lázně pro své hosty připravují, zasportovat si, zaplavat si ve vyhřívaném bazénu, projet se po okolí na kole nebo si zahrát ping pong, pétanque, ruské kuželky, kroket, zahradní šachy, badminton, soft tenis a společenské hry či případně jen tak posedět v některé z kavárniček.
V areálu lázní sídlí  Lázeňský klub, Lázeňské lahůdky a Lázeňská prodejna.

Lázeňský park

V areálu lázní se rozkládá rozlehlý rekreační park s udržovanými cestami a odpočinkovými zónami. Parkem protéká Rajský potok a najdete zde rozmanité formy a druhy flory, z nichž jsou některé cizokrajné a výjimkou nejsou ani velikáni starší osmdesáti let. Zadní část parku přechází v les a ústí do volné přírody. K rekreaci vybízející park zahrnuje i chráněnou architektonickou památku, pavilon postavený v kubistickém slohu dle návrhu světově uznávaného architekta Josefa Gočára. Od svého otevření roku 1913 nese jméno svého autora a je využíván dodnes.

Jste-li vyznavači pěší turistiky, rádi Vám zapůjčíme hole na Nordic Walking, případně se můžete připojit k naší pravidelné vycházce se zkušeným fyzioterapeutem.

Tipy na výlety po okolí

Nedaleko lázní leží krajské město Pardubice, kam se pohodlně dostanete přímo od lázní trolejbusem. Ve městě si můžete prohlédnout historické centrum a zámek, ve kterém se nachází muzeum, nebo se projet výletní lodí Arnošt z Pardubic po Labi. Pro svoji polohu v Polabské nížině jsou lázně ideální pro cyklisty. V blízkosti lázní se nachází několik golfových hřišť, písniky vhodné ke koupání i rybníky k rybaření. Pravidelně organizujeme
prohlídky města Pardubic s průvodcem a také historickou prohlídku lázní, vycházky po Gočárově okruhu, výlety po blízkém okolí (hrad Kunětická hora, zámky Kačina, Opočno, Častolovice, Doudleby, Choltice, Slatiňany, hřebčín Kladruby, dostihové závodiště v Pardubicích atd.).