Léčebné lázně Bohdaneč

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Léčebné lázně Bohdaneč jsou známy svými přírodními léčivými zdroji – slatinou a přírodní minerální vodou. Přírodní léčivé zdroje jsou spolu se speciálními rehabilitačními postupy cíleny zejména na léčbu pohybového aparátu a nervových onemocnění.

Slatina

Rozsáhlá ložiska slatiny leží v těsné blízkosti lázní a jejich stáří se odhaduje na  12 000 let. Slatinné zábaly dodávají Léčebným lázním Bohdaneč na významu. Jako jediné lázně v České republice využíváme k aplikaci slatiny speciální zábalové vany. Jedná se o vyhřívaná vodní lůžka obepínající celé tělo, která zajistí pocit beztíže a  naprostého uvolnění aniž byste se namočili. Slatina působí šetrně a aplikuje se pouze na postiženou část těla, takže se lépe odstraňuje po proceduře a více se koncentruje její působení na aplikovaném místě.

Minerální voda

V Léčebných lázních Bohdaneč využíváme také léčebného efektu přírodní minerální vody, kterou čerpáme z hlubinného vrtu Nová Panenka, jenž vyniká kromě zvýšeného obsahu mineralizace také vyšším obsahem vzácně se vyskytujících fluoridových prvků. Vrt byl přímo v areálu lázní vyhlouben v letech 1967–1968. Léčivé síly této přírodní minerální vody je využíváno hlavně při vodoléčbě a v krytém bazénu při cvičení a plavání. Koupele jsou vhodné při srdečních a cévních onemocněních, při onemocněních pohybového aparátu, bolestech kloubů i dalších obtížích.