Léčebné lázně Bohdaneč a.s.

Kultura a volný čas

Ve volných chvílích můžete navštívit zajímavý kulturní a vzdělávací program, který lázně pro své hosty připravují, zasportovat si, zaplavat si ve vyhřívaném bazénu, projet se po okolí na kole nebo si zahrát ping pong, pétanque, ruské kuželky, kroket, zahradní šachy, badminton, soft tenis a společenské hry či případně jen tak posedět v některé z kavárniček.
V areálu lázní sídlí  Lázeňská kavárna a prodejna lahůdek. 

Lázeňský park

V areálu lázní se rozkládá rozlehlý rekreační park s udržovanými cestami a odpočinkovými zónami. Parkem protéká Rajský potok a najdete zde rozmanité formy a druhy flory, z nichž jsou některé cizokrajné a výjimkou nejsou ani velikáni starší osmdesáti let. Zadní část parku přechází v les a ústí do volné přírody. K rekreaci vybízející park zahrnuje i chráněnou architektonickou památku, pavilon postavený v kubistickém slohu dle návrhu světově uznávaného architekta Josefa Gočára. Od svého otevření roku 1913 nese jméno svého autora a je využíván dodnes.

Jste-li vyznavači pěší turistiky, rádi Vám zapůjčíme hole na Nordic Walking, případně se můžete připojit k naší pravidelné vycházce se zkušeným fyzioterapeutem.

Tipy na výlety po okolí

Nedaleko lázní leží krajské město Pardubice, kam se pohodlně dostanete přímo od lázní trolejbusem. Ve městě si můžete prohlédnout historické centrum a zámek, ve kterém se nachází muzeum, nebo se projet výletní lodí Arnošt z Pardubic po Labi. Pro svoji polohu v Polabské nížině jsou lázně ideální pro cyklisty. V blízkosti lázní se nachází několik golfových hřišť, písniky vhodné ke koupání i rybníky k rybaření. Pravidelně organizujeme
prohlídky města Pardubic s průvodcem a také historickou prohlídku lázní, vycházky po Gočárově okruhu, výlety po blízkém okolí (hrad Kunětická hora, zámky Kačina, Opočno, Častolovice, Doudleby, Choltice, Slatiňany, hřebčín Kladruby, dostihové závodiště v Pardubicích atd.).

Relaxace v Medical SPA

Hledáte-li časově nenáročný a současně komplexní způsob relaxace,  na který vám bude stačit pár hodin, odpoledne nebo budete-li chtít rovnou celý den, můžete své malé lázně prožít v naší nově otevřené specializované klinice MEDICAL WELLNESS CLINIC, první klinice svého druhu v českém lázeňském prostředí. 

Koncept Medical wellness zahrnuje estetickou medicínu a terapie pod dohledem lékaře. Na rozdíl od lékařské a lázeňské péče není primárně určen lidem, nemocným v konvenčním smyslu. Slouží spíše pro prevenci, ozdravění a posílení celkové tělesné i duševní stránky člověka.  

Vybírat můžete z léty prověřených procedur nebo nejmodernějších wellness trendů. Nabízené masáže, koupele a zábaly jsou prováděny s maximální pečlivostí a šetrností k Vašemu zdravotnímu stavu. Vybrané procedury jsou založeny na lokálních přírodních léčivých zdrojích. Klinika se nachází přímo v areálu Léčebných lázní Bohdaneč, v pavilonu Veselý.