Upravit stránku

Léčebné lázně Bohdaneč jsou dlouhá léta vyhledávaným místem k léčbě pohybového ústrojí. Naše péče je vhodná například pro pacienty s artrózou kloubů a bolestmi zad, dále pro pacienty s revmatoidní arthritidou, osteoporózou, Bechtěrevovou nemocí, kořenovým syndromem nebo pro pacienty po ortopedických operacích, operacích páteře a úrazech pohybového ústrojí. 

Vlastní historie bohdanečských lázní začíná objevem slatiny na odvodněných loukách nedaleko vesničky Libišany (12 km od Bohdanče), které obhospodařoval František Veselý, otec pozdějšího zakladatele lázní Jana Veselého. První lázeňská sezona byla zahájena v srpnu 1897. Na první lázeňský dům se upravil objekt bývalého lihovaru, kde byly zřízeny tři kabiny pro muže a čtyři pro ženy, vybavené dřevěnými vanami pro slatinné koupele. Dále zde byl upraven i bazén.

Léčebné lázně Bohdaneč jsou známy svými přírodními léčivými zdroji - slatinou a přírodní minerální vodou. Jako jediné lázně v České republice využíváme k aplikaci slatiny speciální zábalové vany. Jedná se o vyhřívaná vodní lůžka obepínající celé tělo, která zajistí pocit beztíže a naprostého uvolnění aniž byste se namočili. Slatina působí šetrně a aplikuje se pouze na postiženou část těla, takže se lépe odstraňuje po proceduře a více se koncentruje její působení na aplikovaném místě. Kromě slatinného zábalu je u nás možné využít také například zábal se zeleným čajem, avokádový, čokoládový nebo s mořskou řasou. Zábaly aplikované v této jedinečné zábalové vaně přinášejí uklidnění při duševním a fyzickém vypětí, mají čistící a detoxikační účinky, zlepšují metabolismus a působí blahodárně na celý organismus.

Léčebné lázně Bohdaneč leží v nádherném prostředí polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Krásu malebné rovinaté krajiny dotváří jehličnaté a listnaté lesy, háje a středověké pozůstatky rozsáhlé rybniční soustavy. Lázeňské domy obklopené spoustou zeleně, kryté kolonády, vlídné prostředí a čistý vzduch přispívají k nezapomenutelnému zážitku každého návštěvníka lázní. Využijte možnosti zrehabilitovat a léčit své tělo i mysl s pomocí přírodních minerálních vod a slatiny 

MEDICAL WELLNESS CLINIC

Vyzkoušejte vyhlášené lázeňské procedury v Léčebných lázních Bohdaneč. Na výběr jich máte celou řadu, od těch klasických až po poslední trendy lázeňské terapie. V každém případě na vás čeká nevšední zážitek, dokonalá úleva a očista mysli. Léčebné i relaxační procedury si můžete dopřát samostatně, v balíčcích procedur nebo jako součást vícedenního léčebného či wellness pobytu. Hledáte-li časově nenáročný a současně komplexní způsob relaxace, na který vám bude stačit pár hodin, odpoledne, nebo budete-li chtít rovnou celý den, můžete své malé lázně prožít v našem specializovaném pracovišti Medical Wellness Clinic, které je první svého druhou v českém lázeňském prostředí. Nabízí také neinvazivní estetickou péči či anti-aging. Koncept zahrnuje tradiční i estetickou medicínu a terapie pod dohledem lékaře. Klinika se nachází přímo v areálu Léčebných lázní Bohdaneč, v pavilonu Veselý. Více na www.mwclinic.cz.

Dlouholetá tradice lázní, vynikající zdejší specialisté, okolní příroda a široká nabídka kulturních a zábavných programů jistě přispěje nejen ke zlepšení vašeho zdraví, ale také k  relaxaci a odpočinku. Překrásné prostředí je rovněž vhodným místem ke strávení vaší dovolené nebo třeba i víkendovému pobytu, kde načerpáte nové síly a zapomenete na každodenní starosti všedního dne.