ÚVOD » VŠE O POBYTU » LÁZEŇSKÉ PAVILONY » PAVILON GOČÁR

LÁZEŇSKÉ PAVILONY

PAVILON GOČÁR

Pavilon Gočár patří mezi perly kubistické architektury a nese název podle svého tvůrce, slavného architekta Josefa Gočára. Pavilon realizoval v letech 1910 až 1913 stavitel Josef Novotný z Prahy, slavnostně byl otevřen 1. května 1913 a díky své účelnosti a praktičnosti, byť po různých přestavbách, je využíván dodnes. Součástí pavilonu je rozlehlá terasa, která nabízí klientům prostor pro relaxaci a odpočinek, v letních obdobích se zde s velkou oblibou využívají i lehátka. Pavilon Gočár je od 29. prosince 1983 státem chráněnou kulturní památkou.

TIP NA VÝLET: GOČÁRŮV OKRUH

„Naučná stezka“ Gočárův okruh je 5 km dlouhá příjemná vycházková trasa nabízející nenáročnou pěší turistiku městem i volnou krajinou v kombinaci s možností seznámit se s pozoruhodnými místy a stavbami města Lázně Bohdaneč. Pojmenování okruhu je vedeno snahou připomínat významného architekta Josefa Gočára a zejména výsledky jeho působení ve městě na počátku 20. století. Trasa začíná i končí na náměstí, kde nikdo neprojde bez povšimnutí kolem barokního kostela či renesanční budovy radnice. Mezi nejzajímavější zastavení naučné stezky patří lázeňský pavilon Gočár, vodojem a funkcionalistická vila (vyprojektované J. Gočárem), dále pak sluneční hodiny, Kuttnerova kaplička, Tillerovo sedátko a další. Více informací na: https://ic.bohdanec.cz/naucna-stezka-gocaruv-okruh/.

Další informace:

  • Všechny pavilony v lázeňském komplexu jsou propojeny temperovanou kolonádou.
  • V každém pavilonu se nachází výtah.
  • V areálu lázní je k dispozici non-stop recepce v pavilonu Jubilejní (pro příjem klientů KLP / PLP ubytovaných v pavilonech Jubilejní, Gočár a Bílý).
  • Ve všech pokojích, na lázeňské kolonádě a v kavárně je k dispozici bezplatný bezdrátový internet (WiFi).
  • Pobyt s domácími zvířaty není možný.
  • Naše lázně jsou nekuřácké. V celých lázních platí přísný zákaz kouření. Porušení zákazu kouření je sankcionováno smluvní pokutou ve výši 2 000 Kč a může být i důvodem k ukončení lázeňské léčby.
  • Přísný zákaz nabíjení elektrokol (včetně samostatných baterií) na pokojích.
  • Non-stop zdravotní služba.
  • Parkování za poplatek 60 Kč / den (nehlídané monitorované placené parkoviště se nachází za pavilonem Jubilejní).

Vybavení pokoje:

Kategorie B

Jednolůžkové nebo – umyvadlo, telefon, TV, WiFi. Sociální zařízení (sprcha, WC) je společné na poschodí pro více pokojů.

Stravování

V lázeňském pavilonu Jubilejní jsou moderně vybavené jídelny, ve kterých se stravují naši pacienti z řad pojištěnecké klientely. Podávají se zde snídaně, obědy i večeře. Klienti se stravují formou plné penze. Více o stravování se můžete dozvědět ZDE.